Menu

Gatunki drewna egzotycznego

Rodzaje drewna użytego do produkcji mebli.

 

Jakość, styl i trwałość mebli drewnianych w znacznym stopniu uzależnione są od typu lub odmiany drewna użytego do ich wytworzenia. W większości przypadków klient nie zdaje sobie sprawy z  jakiego drewna wyprodukowany został mebel, nie wie także, czy używane jest drewno o odpowiedniej jakości i czy mebel został wyprodukowany ręcznie. Wszystkie sprzedawane w naszym sklepie diwali.pl meble wyprodukowane zostały ręcznie, tylko przy użyciu prostych stolarskich narzędzi i wyłącznie z litego drewna, którego gatunki przedstawiamy poniżej.

Sheesham jest jednym z najbardziej popularnych gatunków drewna egzotycznego stosowanych do produkcji mebli indyjskich. Jest to drewno twarde i bardzo trwałe. Wysoka jakość i charakterystyka drewna sprawiają, że jest to jeden z droższych gatunków, który stanowi bliską konkurencję dla takich odmian jak mahoń czy orzech.

Teak i palisander to gatunki stawiane blisko Sheesham. Obydwa rodzaje drewna są bardzo trwałe i znane z twardości. Są one szeroko stosowane w produkcji różnych rodzajów mebli, takich jak łóżka, szafy, toaletki, itp. Są one również wykorzystywane do produkcji sof, stołów, akcesoriów meblowych.

Trzecim najczęściej używanym gatunkiem jest mango. Znane z porównywalnej jakości do teaku czy palisandru jest jednak trochę tańsze.  Jest to gatunek powszechnie używany przez indyjskich rzemieślników, którzy używają mango do produkcji mebli orientalnych, kopii mebli znanych z indyjskich pałaców i fortów. Pomimo niższej ceny drewno to gwarantuje stylowy wygląd i znakomitą jakość.

Drewno to jest również powszechnie używane do produkcji mebli przeznaczonych do gospodarstw domowych. Salon i  sypialnia, szafki RTV, CD i DVD, szafki, regały, szuflady itp są powszechnie wykonywane z drewna mango.

Wysokiej jakości meble drewniane mogą służyć przez pokolenia -ich styl, zapach drewna i wytrzymałość sprawiają, że są one warte swojej ceny. Regularna konserwacja może zapewnić ich wyższą trwałość.